Sekce:

Kolečkové brusle K2

Pro sezonu 2020 přináší výrobce kolečkových bruslí K2 více novinek, než bylo do této sezony běžné.

Rámy Vo2 s letmým zavěšením

Konstrukce bot vlajkové řady Training, a tedy boty VO2, zůstávají stejné a tedy stále výborně odvětrané díky Vortech Ventilation System. Nezměněn zůstavá i tvar boty, který snad není jak zlepšit, a který z naší zkušenosti padne na obchodě 90% bruslařů.
Novinkou u této řady je však unikátní rám (drží kolečka) s letmým zavěšením kol. Rám je u modelů označených VO2-S pouze z vnitřní strany bruslí a z vnější jde pak středem koleček jen šroub, který drží kola v tomto jednostranném rámu. Výsledkem je díky novému materiálu rámu větší tuhost a o cca 20% nižší hmotnost. Běžný fitness a sportovní bruslař to asi nepozná, ale pokud dáte na perfektní vzhled bruslí, pak vás tento rám určitě zaujme i tak. Výběrem nových koleček nyní dokážete ovlivnit celkový vzhled vašich kolečkových bruslí.

Osazení bruslí kolečky 4x100mm

Další zajímavou novinkou je u kolečkových bruslí K2 model s osazením 4x100mm, který doteď v nabídce bohužel chyběl. Výrobce K2 se snažil udržet kratší a tím obratné rámy se slušnou rychlostí a do sezony 2018 vytvořil fitnes modely, kde byla vzadu kolečka 2x100mm a vepředu 2x90mm (zoančení Hi-Lo). Tím byly tyto modely o něco rychlejší, než na 4x90 kolech a zároveň dobře ovladatelné. Tento rám zůstáva u modelu K2 VO2-S 100 X Pro W, který míří na dámy, jež přesně tyto vlastnosti často preferují.

Modely se 4x100mm kolečky jsou tak K2 VO2-S 100 BOA (s BOA kolečkem) a K2 VO2-S 100 PRO (se Speed Lace utahováním). Čistě dámský model s Hi-Lo osazením se jmenuje K2 VO2-S 100 X PRO.

Tříkolečkové brusle K2

Zhruba od sezony 2016 se začínají prosazovat kolečkové brusle, kde jsou v rámu místo standardních 4 koleček jen kolečka 3. Má to několik výhod i pár drobných nevýhod. Do rámu, kde jsou tři kolečka, dokážete osadit větší kolečka a přitom zachovat malou délku rámu. Dostanete tak rychlé brusle (větší kolečka lépe jedou) a přitom velice ovladatelné (krátký ram je ovladatelnější). Další výhodou jsou o něco lehčí brusle - 3 kolečka váží méně, než 4. Výhodou, kterou doufáme výrobce přenáší i na zákazníka, je nižší cena bruslí.
Nevýhod není moc a spíše záleží na úhlu pohledu. Tři kolečka se rychleji sjíždějí, neboť je na ně rozložen větší tlak, než na 4 kolečka. Tři kolečka se hůře prohazují při jejich sjíždění. Tedy technicky se prohazují dobře, ale hůře zvolíte, která kolečka hodíte po výměně do prostřední pozice. Nejlepší je tak kolečka přeměřit a doprostřed hodit to nejmenší. Poslední výhodou i nevýhodou je to, že při sjetí předního a zadního kolečka je brusle výrazně živější než u koleček čtyř. Na dlouhé tratě je to spíše nevýhoda, neboť brusle budete muset pořád trošku hlídat ve zvoleném směru. Na bruslení do města to může být samozřejmě výhodou.

Úplnou novinkou pro sezonu 2019 je model, osazený třemi kolečky 110mm, K2 TRIO 110. Další modely přecházející v podstatě ze sezony 2018 jsou K2 TRIO 100 a K2 TRIO 100 W (dámské barvy).

Ostatní brusle K2

Ostatní modely kolečkových bruslí K2 mají spíše barevné změny nebo se jedná o změny, které přinášejí jen jiný vzhled bruslí. Trošku se změnilo zastoupení BOA kolečka oproti Speed Lace utahování. S klasickou tkaničkou se u fitness, dětských i sportovních modelů nesetkáte. Tkaničku naleznete jen u modelů TRIO a u bruslí na agresiv a freestyle bruslení.
Častěji jsou tkaničkou osazeny takzvané SMU modely. U těch je K2 kvůli snížení ceny pro řetězcové sporty nucena na něčem ušetřit.. Takové brusle jsou navíc často osazeny nekvalitními kolečky a ložisky. Ušetřeno je například i na vnitřku brusle, kde jsou drahé funkční materiály nahrazeny levnějšími, které nezajistí takové pohodlí v bruslích a často i méně vydrží. Až na zavazování bohužel tyto SMU brusle na obchodě stoprocentně rozeznáte jen tak, že nejsou uvedeny v katalogu bruslí K2 pro danou sezonu.

Mimo novinek jsou k dostání i kolečkové brusle K2, přecházející ze sezony 2018 do sezony 2019, které jsou v poměru cena-kvalita výbornou volbou. Jsou to modely K2 VO2 90 BOA M a W a tedy dámské a pánské provedení modelů z Training kolekce K2. Tyto dva modely jsou ideální pro běžné bruslení i pro sportovněji naladěné bruslaře a vynikají TOP botou VO2 od K2, BOA utahováním a Vortech Ventilation Systemem, který zajišťuje dobré odvětrání od spodní části boty brusle.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text